W związku z decyzją naszego Biskupa, kościół Matki Boskiej Częstochowskiej w Worcester, jak i pozostałe kościoły w diecezji, został zamknięty dla nabożeństw z udziałem wiernych, począwszy od wtorku, 17 marca do odwołania.
Księża będą sprawowali Msze św. prywatnie, w kościele w intencjach wcześniej przyjętych. Istnieje też możliwość przełożenia zamówionej intencji na późniejszy termin. W tym celu prosimy o kontakt telefoniczny lub emailowy.
Począwszy od niedzieli, 22 marca, będzie możliwość oglądania Mszy św. z naszego kościoła za pośrednictwem kanału youtube. a żywo o godz. 9:30 w j. angielskim i 11:00 w j. polskim.(Różaniec o 10:30) Te Msze św. będą też nagrane i dostępne na naszej stronie internetowej
www.olcworcester.com. Zachęcamy do łączenia się tą drogą ze swoją parafią i modlitwy w swoich intencjach.
Kancelaria parafialna też będzie zamknięta. Prosimy o kontaktowanie się z nami we wszystkich sprawach telefonicznie:
508-755-5959 lub emailem:
[email protected]
Zachęcamy też do zarejestrowania się w systemie
Flocknote,na naszej stronie internetowej, aby otrzymać najświeższe wiadomości z parafii na telefon lub email.
Osoby, które nie używają internetu, a chciałyby otrzymać biuletyn parafialny pocztą prosimy o kontakt z kancelarią.
Dziękujemy wszystkim, którzy rozumieją ograniczenia w związku z zaistniałą sytuacją i pozostają w łączności z Parafią za pośrednictwem internetu. Nasza rodzina parafialna przechodzi teraz przez trudny czas, ale zjednoczeni we wspólnej modlitwie, choćby na odległość, z pomocą łaski Bożej i pod opieką naszej patronki, Matki Boskiej Częstochowskiej przetrwamy ten trudny okres i wyjdziemy z niego mocniejsi w wierze.
Pragniemy przypomnieć, że za pośrednictwem internetu można składać tygodniowe ofiary na utrzymanie parafii, za które bardzo dziękujemy. Rejestracja w systemie
on-line giving na naszej stronie internetowej jest bardzo prosta, a korzystanie z niego bardzo bezpieczne. Dziękujemy też wszystkim, którzy mimo, że nie mogą być w kościele, wysyłają swoje ofiary pocztą. Dzięki waszej systematycznej ofiarności możemy opłacać nasze rachunki i przetrwać ten trudny czas.
A co ze spowiedzią? Spowiedź indywidualna została zawieszona na czas epidemii. Wyznaczeni księża z diecezji będą mogli odwiedzić tylko najciężej chorych. Prosimy w tym celu o kontakt z kancelarią.
Dla wszystkich innych pozostaje akt żalu doskonałego, z miłości do Boga. Taki żal gładzi grzechy powszednie i śmiertelne, jeśli wiąże się z postanowieniem przystąpienia do spowiedzi, gdy to będzie możliwe. Żal jest darem Bożym. Duch Święty wzbudza w nas poczucie grzechu i ów „ból duszy” połączony z pragnieniem zmiany życia.
Ach, żałuję za me złości, jedynie dla Twej miłości! Bądź miłościw mnie grzesznemu, całym sercem skruszonemu!
Jak mogę przyjąć Komunię świętą, kiedy nie mogę uczestniczyć we Mszy świetej? W takiej sytuacji możemy przyjąć Komunię Świętą w sposób duchowy. Wielu świętych praktykowało ją i zalecało jako najpożyteczniejszą z duchowych praktyk. Przypominali o niej Jan Paweł II i Benedykt XVI.
Co to jest komunia duchowa? Komunia duchowa to akt duchowy, modlitewny, którego celem jest osiągnięcie takiego zjednoczenia z Jezusem, jakie daje nam przyjmowanie Go w sakramencie Jego Ciała i Krwi, ale poza przestrzenią sakramentalną. Może temu towarzyszyć modlitwa taka lub podobna:
Pragnę Cię przyjąć Panie z tą samą czystością, pokorą i pobożnością, z jaką przyjęła Cię Twoja Najświętsza Matka, z duchem i żarliwością świętych. O mój Jezu , wierzę że jesteś prawdziwie obecny w Najświętszym Sakramencie. Kocham Cię nade wszystko i pragnę Cię posiadać w mej duszy . Skoro nie mogę Cię teraz przyjąć sakramentalnie, przyjdź duchowo do mego serca. Miłuję Cię już obecnego w mym sercu i łączę się całkowicie z Tobą ; nigdy nie pozwól mi oddalić się od Ciebie .
Zachęcamy wszystkich do modlitwy o ustanie epidemii. Szczególnym patronem na obecny czas szerzenia się choroby niech będzie dla nas
św. Szymon z Lipnicy, bernardyn, który w XV wieku pomagał chorym podczas panującej w Krakowie epidemii cholery, udzielając sakramentów i niosąc pociechę. Jego doczesne szczątki spoczywają w kościele oo. Bernardynów na Stradomiu w Krakowie.
Szczęść Boże!
Ks. Ryszard, Ks. Tomasz i Ks. Edward.
Modlitwa do św. Szymona z Lipnicy:
Usłysz z niebios, święty Szymonie, głos do ciebie wołających. Bądź naszym patronem u Boga Najwyższego. Oddalaj od nas nieszczęścia duszy i ciała i uproś nam u Niego, aby prowadził nas swoimi śladami do wiekuistej ojczyzny i abyśmy po śmierci mogli w niebie z tobą i wszystkimi świętymi chwalić Boga w Trójcy Jedynego, któremu niech będzie cześć od wszystkiego stworzenia na wieki wieków. Amen.
Św. Szymonie, patronie chorych w czasie epidemii – módl się za nami.